Art Design 1/25/60/84-Light Colorful Rectangle Cluster Glass Tile Pendant/Chandelier
Regular Price
$247.00
Sale Price
$247.00
Regular Price
$0.00
Generate QR code
-
Estimated Delivery:May 17 - May 21
-
Free Shipping & Returns: On all orders over $75
Product description
Shipping & Return
This Art Design 1/25/60/84-Light Colorful Rectangle Cluster Glass Tile Pendant/Chandelier infuses style and sophistication into any décor. Crafted with a glass construction and customizable options in both color and size, this light offers unrivaled lasting durability. Perfect for modern home décor, this pendant is available in multiple sizes and colors to choose from.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal,Glass |
| Fixture Design | Modern Style |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Adjustable Length | Yes(180") |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Wire |
| Product Warranty | Yes |
| Warranty Length | 2 Years, 30 days no reason to return |
Shipping time: 4-6weeks(over 36'')
Shipping cost is based on weight. Just add products to your cart and use the Shipping Calculator to see the shipping price.We want you to be 100% satisfied with your purchase. Items can be returned or exchanged within 30 days of delivery.
Discover more in our FAQ
How long does it take to process an order?
All the details you love about the original—with a fresh flared block heel and modern square toe. Expertly crafted using soft Nappa leather, this essential style molds and moves with you to keep you comfortably on your feet all day (and night). This boot uses leather sourced from a Leather Working Group-approved trader. The Leather Working Group (LWG) Audit Standards provide transparency and accountability within the leather supply chain—covering energy and water usage.
Do you ship internationally?
All the details you love about the original—with a fresh flared block heel and modern square toe. Expertly crafted using soft Nappa leather, this essential style molds and moves with you to keep you comfortably on your feet all day (and night). This boot uses leather sourced from a Leather Working Group-approved trader. The Leather Working Group (LWG) Audit Standards provide transparency and accountability within the leather supply chain—covering energy and water usage.
What is your return policy?
All the details you love about the original—with a fresh flared block heel and modern square toe. Expertly crafted using soft Nappa leather, this essential style molds and moves with you to keep you comfortably on your feet all day (and night). This boot uses leather sourced from a Leather Working Group-approved trader. The Leather Working Group (LWG) Audit Standards provide transparency and accountability within the leather supply chain—covering energy and water usage.
What are your sizing options?
All the details you love about the original—with a fresh flared block heel and modern square toe. Expertly crafted using soft Nappa leather, this essential style molds and moves with you to keep you comfortably on your feet all day (and night). This boot uses leather sourced from a Leather Working Group-approved trader. The Leather Working Group (LWG) Audit Standards provide transparency and accountability within the leather supply chain—covering energy and water usage.