Beva Crystal Pendant
Regular Price
$265.00
Sale Price
$265.00
Regular Price
$0.00
Generate QR code
-
Estimated Delivery:May 17 - May 21
-
Free Shipping & Returns: On all orders over $75
Product description
Shipping & Return
Product Details:
- *Diameter:5"(13cm);Cord Length: Adjustable, Max 78.7"(200cm);
- This pendant chandelier can increase the number of different pendant chandeliers, or add circular or rectangular hanging plates. If you need anything, please feel free to contact us.
Note
- Please note that this chandelier requires self-assembly;
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
| Voltage | North America: 110V / Europe: 220V-240V (Default specification) |
| Material | Copper & Crystal |
| Dimension | D5" |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | LED Strip(Included) |
| Light Wattage | 5W |
| Light Color | As is shown(Default color, If you need other light color, please contact us) |
| Application | Home/Hotel/Cafe/Villa/Club/Restaurant Decor/Living room/Dining room |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Product Type | Standard product |
Shipping cost is based on weight. Just add products to your cart and use the Shipping Calculator to see the shipping price.We want you to be 100% satisfied with your purchase. Items can be returned or exchanged within 30 days of delivery.
Discover more in our FAQ
How long does it take to process an order?
All the details you love about the original—with a fresh flared block heel and modern square toe. Expertly crafted using soft Nappa leather, this essential style molds and moves with you to keep you comfortably on your feet all day (and night). This boot uses leather sourced from a Leather Working Group-approved trader. The Leather Working Group (LWG) Audit Standards provide transparency and accountability within the leather supply chain—covering energy and water usage.
Do you ship internationally?
All the details you love about the original—with a fresh flared block heel and modern square toe. Expertly crafted using soft Nappa leather, this essential style molds and moves with you to keep you comfortably on your feet all day (and night). This boot uses leather sourced from a Leather Working Group-approved trader. The Leather Working Group (LWG) Audit Standards provide transparency and accountability within the leather supply chain—covering energy and water usage.
What is your return policy?
All the details you love about the original—with a fresh flared block heel and modern square toe. Expertly crafted using soft Nappa leather, this essential style molds and moves with you to keep you comfortably on your feet all day (and night). This boot uses leather sourced from a Leather Working Group-approved trader. The Leather Working Group (LWG) Audit Standards provide transparency and accountability within the leather supply chain—covering energy and water usage.
What are your sizing options?
All the details you love about the original—with a fresh flared block heel and modern square toe. Expertly crafted using soft Nappa leather, this essential style molds and moves with you to keep you comfortably on your feet all day (and night). This boot uses leather sourced from a Leather Working Group-approved trader. The Leather Working Group (LWG) Audit Standards provide transparency and accountability within the leather supply chain—covering energy and water usage.