Luxury Gold Spiral Crystal Chandelier for Staircase/Foyer/Entryway
Regular Price
$1,625.00
Sale Price
$1,625.00
Regular Price
$0.00
Generate QR code
-
Estimated Delivery:May 17 - May 21
-
Free Shipping & Returns: On all orders over $75
Product description
Shipping & Return
Elevate your entryway or staircase with our Luxury Gold Spiral Crystal Chandelier. Crafted with multiple tiers and clear crystals, this elegant piece is perfect for a classic modern aesthetic. Its high-quality craftsmanship ensures long-lasting beauty and sophistication. Upgrade your space with this popular and timeless chandelier.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable, 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | E14(Included) |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Wattage | 5W (Dimmable: 4W) |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Irradiation area: | Over 35㎡ |
| Fixture Shape | Spiral |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 2 Years, 30 days no reason to return |
Shipping cost is based on weight. Just add products to your cart and use the Shipping Calculator to see the shipping price.We want you to be 100% satisfied with your purchase. Items can be returned or exchanged within 30 days of delivery.
Discover more in our FAQ
How long does it take to process an order?
All the details you love about the original—with a fresh flared block heel and modern square toe. Expertly crafted using soft Nappa leather, this essential style molds and moves with you to keep you comfortably on your feet all day (and night). This boot uses leather sourced from a Leather Working Group-approved trader. The Leather Working Group (LWG) Audit Standards provide transparency and accountability within the leather supply chain—covering energy and water usage.
Do you ship internationally?
All the details you love about the original—with a fresh flared block heel and modern square toe. Expertly crafted using soft Nappa leather, this essential style molds and moves with you to keep you comfortably on your feet all day (and night). This boot uses leather sourced from a Leather Working Group-approved trader. The Leather Working Group (LWG) Audit Standards provide transparency and accountability within the leather supply chain—covering energy and water usage.
What is your return policy?
All the details you love about the original—with a fresh flared block heel and modern square toe. Expertly crafted using soft Nappa leather, this essential style molds and moves with you to keep you comfortably on your feet all day (and night). This boot uses leather sourced from a Leather Working Group-approved trader. The Leather Working Group (LWG) Audit Standards provide transparency and accountability within the leather supply chain—covering energy and water usage.
What are your sizing options?
All the details you love about the original—with a fresh flared block heel and modern square toe. Expertly crafted using soft Nappa leather, this essential style molds and moves with you to keep you comfortably on your feet all day (and night). This boot uses leather sourced from a Leather Working Group-approved trader. The Leather Working Group (LWG) Audit Standards provide transparency and accountability within the leather supply chain—covering energy and water usage.